רישום סימן מסחר למסעדה

תחום המסעדנות בישראל מתאפיין בתחרותיות עצומה, כאשר בכל קטגוריה צצים מידי שנה מאות מסעדות חדשות ברחבי הארץ. בעלי המסעדות משקיעים מאות ולעיתים מיליוני שקלים בפיתוח קונספט ייחודי למסעדות שלהם וזאת כדי ליצור בידול מיתר המתחרים בענף צפוף זה.   

אחת הדרכים הידועות ביותר ליצירת בידול ביחס למתחרים בענף המסעדנות, הוא בחירת שם מסעדה ייחודי, שייצרב היטב בזכרונם של הלקוחות יעניק זהות ייחודית למסעדה ואף יקל על הלקוחות לזכור את שמה ולהגיע אליה שוב.

בחירת שם למסעדה הינו אחד השלבים הראשונים בהקמתה של המסעדה ובעלי מסעדות רבים משקיעים זמן רב בבחירת השם הנכון. אחד הכללים החשובים בבחירת שם למסעדה הינו בחירת שם קליט, פשוט וזכיר שמצד אחד יאפשר קהל הלקוחות לזהות את שם המסעדה עם הקונספט שלה או עם הייחודיות שלה ומצד שני יקל על הלקוחות לזכור את השם ולחבר אותו עם חווית הביקור בה.

מרגע שבחרתם שם למסעדה החדשה שלכם השלב הבא הוא לבדוק האם ניתן לקבל בלעדיות על השם הזה ולמנוע ממסעדות מתחרות לעשות שימוש בשם הזה או בשם מטעה.

למה בעצם לקבל בלעדיות על שם של מסעדה? התשובה לכך ברורה. במקרה והמסעדה החדשה שלכם תצליח ותצבור מוניטין עלולים מתחרים שלכם לנצל את ההצלחה שלכם ולהקים מסעדה עם קונספט דומה ושם דומה לשלכם, כדי שיוכלו לקצור את פירות ההשקעה שלכם מבלי להשקיע את כל מה שאתם השקעתם לכל אורך הדרך.

הדרך היחידה לזכות בבלעדיות בתקופת זמן קצרה היא רישום סימן מסחר למסעדה החדשה שלכם. בעל מסעדה שבבעלותו סימן מסחר רשום זכאי לזכות בבלעדיות להפעיל את המסעדה שלו תחת הסימן הרשום שבבעלותו, כלומר הוא זכאי למנוע ממסעדות אחרות מלעשות שימוש בסימן המסחר שלו או בכל סימן מסחר הדומה עד כדי הטעייה לשם המסעדה שלו.

רישום סימן מסחר על מסעדה נועד להגן על קניינו של בעל המסעדה, על המוניטין שרכש לו בעשותו שימוש בשמו וכן להגן על האינטרס שיש לציבור במניעת הטעיה עקב שימוש בלתי מורשה בסימן המסחר.

עוד בנושא: הפרת סימן מסחר בשם מסעדה

רוצים לרשום סימן מסחר על שם המסעדה החדשה שלכם ולקבל בלעדיות?  פנו אלינו באמצעות צור קשר או בטלפון 03-6966484


Bangkok Thailand - June 17 2015 : A close-up photo of Apple iPad mini 2 start screen focused on App Store application icon. App Store is a digital distribution service for mobile apps on iOS platform developed by Apple Inc.

4 טיפים חשובים על איך להגן על ה UX\UI שבאפליקציה שלכם מפני העתקה

פיתחתם אפליקציה מבריקה, והצלחתם ליצור ממשק משתמש ייחודי בעל לחצנים אטרקטיביים, אופן הפעלה קל ומהיר ועיצוב מושך את העין, שילמתם עשרות או מאות אלפי שקלים לחברה לפיתוח אפליקציות ולמעצבים מוכשרים והגעתם לשלב שבו האפליקציה כמעט מוכנה להעלאה לחנות האפליקציות.

אתם בטח שואלים את עצמכם איך תוכלו להגן על חווית המשתמש וממשק המשתמש הייחודיים באפליקציה שלכם מפני העתקה? איך תוכלו למנוע מצב שבו תקופה קצרה לאחר השקת האפליקציה מתחרה שלכם פשוט יעתיק את הממשק וישיק אותו על אפליקציה משלו תחת שם אחר או זהות אחרת? במאמר זה נציג בפניכם אילו כלים משפטיים עומדים לרשותכם כדי לזכות בבלעדיות בממשק המשתמש שלכם.

twitter-292994_1280

יש לכם רעיון לאפליקציה ? הגנו על זכויותיכם !

כיצד תוודאו, כי לא יגנבו לכם את הרעיון? ובכן, זו שאלה הנשאלת על ידי כל יזם המפתח אפליקציה או מקים מיזם טכנולוגי כלשהו. החשש מחשיפת הרעיון לעיתים רבות גורם ליזמים רבים להימנע מלחשוף את הרעיון שלהם והם נותרים עם רעיון מופשט המעלה אבק במוחם הקודח.
בשלב הראשון אתם תצטרכו לפנות לאנשי מקצוע כדי שיסייעו לכם להוציא לפועל את המיזם החל משלב גיבוש רשימת אפיונים ועד לשלב השקת האפליקציה, גיוס משקיעים והשקעה בשיווק והפצת האפליקציה. במפגשים עם אנשי מקצוע או משקיעים, חשוב מאוד להקפיד על קיומם של המסמכים הבאים:

untitled

אפל הגישה התנגדות לסימן BIG APP באנגליה

חברת אפל הגישה לאחרונה לרשם סימני המסחר באנגליה התנגדות לרישום סימן המסחר  BIG APP בטענה שהסימן המבוקש הינו סימן הדומה עד כדי הטעייה לסדרת סימני הבית שלה APP STORE. חברת TCM BIG APP STORE חברה המשווקת פתרונות תוכנה לעסקים ולחברות בתחומים שונים http://tcmbigappstore.com/index.ph הגישה בקשה לרישום סימנה המסחרי    BIG APP כפי שנראה להלן : הבקשה הוגשה בתחום תוכנות […]