הפרת סימן מסחר בשם מסעדה

מרגע שהצלחתם לרשום סימן מסחר על השם של המסעדה החדשה שלכם, תוכלו למנוע מהמתחרים שלכם לעשות שימוש בשם זה או בשם הדומה לו עד כדי הטעייה.

כמו כן, תוכלו לסחור בזיכיונות לשימוש בסימן המסחר שכם ולקבל דמי זיכיון עבור הזכות לעשות שימוש בשם המסעדה שלכם ברחבי הארץ, בדומה לקפה ארומה, למשל ויתר מסעדות ובתי קפה שהצליחו לרשום סימני מסחר ולעשות הון ממסחר בזיכיונות.    

מה עושים אם מסעדה כלשהי קוראת לעצמה בשם הזהה או דומה עד כדי הטעייה לשם המסעדה שלכם?

במידה ויש לכם סימן רשום תוכלו לתבוע את בעל המסעדה בגין הפרת סימן מסחר בשם מסעדה, למנוע ממנו מלעשות שימוש בסימן המסחר שלכם ואף לזכות בפיצויים כספיים משמעותיים.

בבחינת השאלה האם מדובר בהפרת סימן מסחר בית המשפט יבחן את שאלת הדימיון בין סימן המסחר לבין סימן הנטען כי דומה לו ואת סכנת הטעיה של ציבור הצרכנים, כאשר המבחן לעניין זה הוא מבחן “הדמיון המטעה”, במסגרתו שלושה מבחנים עיקריים, המהווים יחד את “המבחן המשולש”:

א. מבחן המראה והצליל
ב. מבחן סוג הסחורות וחוג הלקוחות
ג. מבחן יתר נסיבות העניין ומבחן השכל הישר

א. מבחן המראה והצליל

בית המשפט יערוך השוואה בין שם המסעדה שלכם (במידה ונרשם) לבין שמה של המסעדה המתחרה. ראוי לזכור כי כאשר נבחנת שאלת הדמיון בין סימן מסחר אחד לאחר הזהה לו, ולא הדומה לו בלבד, לא נדרש להוכיח הטעיה של הציבור או קיומו של דימיון מטעה. לעומת זאת, כאשר הסימן דומה יש לבחון את שאלת החשש להטעיית הצרכן בין הסימנים מבחינת מראה הסימנים ומבחינת הצליל שלהם.

ב. מבחן סוג הסחורות וחוג הלקוחות

 
בית המשפט יבחן האם סוג המסעדה שלכם מתחרה ישירות עם סוג המסעדה של המתחרה שלכם והאם מדובר בפניה לאותו סוג של לקוחות ואותם צינורות שיווק.  

ג. מבחן יתר נסיבות העניין והשכל הישר

 
במבחן זה יש לשקול את יתר נסיבות העניין, את המשמעות של הסימנים ואת התמונה הכוללת.

כאשר שלושת המבחנים מתמלאים בית המשפט יגיע למסקנה כי מדובר על הפרת סימן מסחר בשם מסעדה.

הפרת סימן מסחר מזכה את בעל המסעדה בפיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו, כאשר במידה ויצליח להוכיח מוניטין יוכל לזכות בפיצויים בגין גניבת עין אף ללא הוכחת נזק, שיכולים להגיע עד לסך של 100,000 ₪ בגין כל הפרה.

העתיקו את שם המסעדה שלכם? רוכבים לכם על המוניטין? פנו אלינו באמצעות צור קשר או בטלפון 077-231-2126 


Bangkok Thailand - June 17 2015 : A close-up photo of Apple iPad mini 2 start screen focused on App Store application icon. App Store is a digital distribution service for mobile apps on iOS platform developed by Apple Inc.

4 טיפים חשובים על איך להגן על ה UX\UI שבאפליקציה שלכם מפני העתקה

פיתחתם אפליקציה מבריקה, והצלחתם ליצור ממשק משתמש ייחודי בעל לחצנים אטרקטיביים, אופן הפעלה קל ומהיר ועיצוב מושך את העין, שילמתם עשרות או מאות אלפי שקלים לחברה לפיתוח אפליקציות ולמעצבים מוכשרים והגעתם לשלב שבו האפליקציה כמעט מוכנה להעלאה לחנות האפליקציות.

אתם בטח שואלים את עצמכם איך תוכלו להגן על חווית המשתמש וממשק המשתמש הייחודיים באפליקציה שלכם מפני העתקה? איך תוכלו למנוע מצב שבו תקופה קצרה לאחר השקת האפליקציה מתחרה שלכם פשוט יעתיק את הממשק וישיק אותו על אפליקציה משלו תחת שם אחר או זהות אחרת? במאמר זה נציג בפניכם אילו כלים משפטיים עומדים לרשותכם כדי לזכות בבלעדיות בממשק המשתמש שלכם.

twitter-292994_1280

יש לכם רעיון לאפליקציה ? הגנו על זכויותיכם !

כיצד תוודאו, כי לא יגנבו לכם את הרעיון? ובכן, זו שאלה הנשאלת על ידי כל יזם המפתח אפליקציה או מקים מיזם טכנולוגי כלשהו. החשש מחשיפת הרעיון לעיתים רבות גורם ליזמים רבים להימנע מלחשוף את הרעיון שלהם והם נותרים עם רעיון מופשט המעלה אבק במוחם הקודח.
בשלב הראשון אתם תצטרכו לפנות לאנשי מקצוע כדי שיסייעו לכם להוציא לפועל את המיזם החל משלב גיבוש רשימת אפיונים ועד לשלב השקת האפליקציה, גיוס משקיעים והשקעה בשיווק והפצת האפליקציה. במפגשים עם אנשי מקצוע או משקיעים, חשוב מאוד להקפיד על קיומם של המסמכים הבאים:

untitled

אפל הגישה התנגדות לסימן BIG APP באנגליה

חברת אפל הגישה לאחרונה לרשם סימני המסחר באנגליה התנגדות לרישום סימן המסחר  BIG APP בטענה שהסימן המבוקש הינו סימן הדומה עד כדי הטעייה לסדרת סימני הבית שלה APP STORE. חברת TCM BIG APP STORE חברה המשווקת פתרונות תוכנה לעסקים ולחברות בתחומים שונים http://tcmbigappstore.com/index.ph הגישה בקשה לרישום סימנה המסחרי    BIG APP כפי שנראה להלן : הבקשה הוגשה בתחום תוכנות […]