סימני מסחר

סימן מסחר הוא סימן, לוגו או שם המיועד לשמש עסק או חברה כלשהי לצורך זיהוי מקור הטובין (סחורות או שירותים) שהם סוחרים בהם. סימן המסחר הנו בעצם כרטיס הביקור שלכם שמטרתו לאפשר לצרכנים הפוטנציאלים שלכם לזהות את המוצרים או השירותים שלכם בכל פעם שהם נתקלים בסימן המסחר הזה ולשייך את המוצרים או השירותים שלכם אתכם או עם החברה שבבעלותכם בלבד.  

לתשומת לבכם, ישנם שני סוגים של סימנים:

  • סימן מסחר שאינו רשום
  • סימן מסחר רשום

סימן מסחר שאינו רשום

סימן מסחר שאינו רשום הוא כאמור סימן מסחר המשמש אתכם בפועל לצורך זיהוי המוצרים או השירותים שאתם משווקים, אולם הוא לא נרשם בפנקס סימני המסחר. כלומר זהו הלוגו או השם המסחרי המתנוסס על גבי המוצרים שאתם משווקים. המשמעות היא שסימן מסחר שאינו רשום לא יזכה להגנה שמקנה פקודת סימני המסחר על סימן מסחר רשום כפי שיפורט להלן. חשוב לציין, מדובר בהגדרה בלבד של מונח שאין עמה משמעות משפטית בהעדר רישומו כדין של סימן המסחר בפנקס סימני המסחר. במילים אחרות: סימן מסחר שאינו נרשם כדין לא יעניק לכם בלעדיות או זכות משפטית כלשהי (אלא בנסיבות מאוד מיוחדות כגון הצלחת הוכחת מוניטין). יחד עם זאת, מאחר ובישראל מקובלת דוקטרינת השימוש הראשוני, הרי שבמידה ותעשו שימוש בשווקים בסימן המסחר שלכם בהיקף הנדרש אף טרם רשמתם סימן מסחר, זכויותיכם יגברו על מי שטרם עשה שימוש בסימנו והגיש בקשה לסימן מסחר אחריכם. במקרה זה ייערך הליך התחרות בין שני מגישי הבקשות לסימני מסחר כאשר להיקף המועד השימוש הראשוני משמעות מכרעת ביותר.      

סימן מסחר רשום

סימן מסחר רשום הנו סימן מסחר שנרשם בפנקס סימני המסחר שבמשרד המשפטים באמצעות תעודה רשמית של מדינת ישראל. סימן מסחר רשום מקנה לכם את הזכות הבלעדית למנוע מאחרים לעשות שימוש בסימן המסחר שלכם או בכל סימן מסחר אחר הדומה עד כדי הטעייה לסימן המסחר שלכם. הזכות הבלעדית לעשות שימוש בסימן שלכם או בכל סימן הדומה לו עד כדי הטעייה הנה זכות כלכלית בעלת ערך רב וחשיבות עצומה. כך למשל, בעל סימן מסחר רשום יכול למנוע מהמתחרים שלו לעשות שימוש בסימן המסחר שלו או בכל סימן הדומה לו עד כדי הטעייה. סימן מסחר רשום הינו בעל ערך כלכלי נפרד כשלעצמו ויש בו כדי להעלות את שויו של המותג בו הנכם עושים שימוש.         

רישום סימן מסחר מבוצע על ידי עורך דין המתמחה בסימני מסחר ובכללים הייחודיים החלים בתחום סימני המסחר ובכלל זה, פקודת סימני המסחר, תקנות סימני המסחר, חוזרי רשם סימני המסחר, החלטות רשם סימני המסחר, החלטות בתי המשפט המחוזיים, החלטות בית המשפט העליון בכל הנוגע לסימני מסחר.

עו”ד המתמחה בסימני מסחר (עו”ד סימן מסחר) הוא עורך דין בעל התמחות ספציפית וידע רב הבא לידי ביטוי במקצועיות ובניסיון בכל הנוגע לתחום סימני המסחר. חשוב לציין, כי על מנת להתמחות בעולם סימני המסחר יש צורך בניסיון רב ומעמיק בעולם סימני המסחר ממשרד המתמחה בקניין רוחני וסימני מסחר. עורך דין המתמחה בכך, יוכל לומר לכם מהם הסיכונים שבשימוש בסימן מסחר מסוים, האם ניתן לקבל בלעדיות על סימן מסחר מסוים ומה הסיכויים לרישום סימן המסחר וכו’. עורך דין המתמחה בסימני מסחר יוכל ללוות אתכם בהליכי התנגדות לרישום סימן מסחר ובהליכי אכיפה בבתי המשפט המחוזיים ובבית המשפט העליון.

חשוב מאוד: בכל סכסוך או נושא הקשור לסימן מסחר מומלץ להתייעץ עם עו”ד המתמחה בסימני מסחר ולא עם עורך דין העוסק בתחום אחר.  

משרדנו מתמחה בתחום סימני המסחר מזה 15 שנה ועוסק במתן שירותים משפטיים מקיפים בתחום זה ובכלל זה ייעוץ משפטי בטרם רישום סימן מסחר, חיפוש סימן מסחר, הפרת סימן מסחר, מתן חוות דעת בהתאם לתוצאות החיפוש, עריכה והגשת בקשה לרישום סימן מסחר, ניהול הליכי רישום סימן מסחר, ייצוג בפני רשם סימני המסחר, ייצוג משפטי בהליכים של התנגדות לסימן מסחר, ייצוג משפטי ב – הליכי תחרות לפי ס’ 29 לפקודת סימני המסחר, הליכי ביטול סימן מסחר וכל ההליכים בפני רשם סימני המסחר.

משרדנו עוסק בתחום הליטיגציה של סימני מסחר ובכלל זה צווי מניעה, הגשת תביעות בגין הפרת סימני מסחר והליכי אכיפה. כמו כן, אנו עוסקים במתן ייעוץ משפטי שוטף לחברות הייטק ולגורמים מסחריים בנושא זה. עו”ד סיוון הוא בעל ניסיון רב בתחום זה ועסק במשך שנים ברישום סימני מסחר עבור חברות תרופות, הלבשה, קוסמטיקה, אינטרנט, מחשבים מהגדולות בעולם. כן עוסק משרדנו בייצוג בבתי המשפט בתביעות בנושא הפרת סימן מסחר, הגשת בקשות לצווי מניעה ולכינוס ותפיסת נכסים, הגנה בפני תביעות בסימני מסחר והליכים נוספים בתחום.

משרדנו מייצג חברות מותגים ידועות מישראל ומרחבי העולם בתחום האופנה, טכנולוגיה, תרופות ומוצרים תעשייתיים וכן מייצג חברות ישראליות רבות בעלי רישיונות או זיכיונות להפצה ולשימוש במוצרים מסחריים.

משרדנו מתמחה ברישום סימני מסחר בישראל וברחבי העולם באמצעות כל מסלולי רישום סימני המסחר הקיימים, לרבות פרוטוקול מדריד, רישום סימני מסחר באיחוד האירופי, רישום סימן מסחר בארה”ב ובקשות לאומיות בכל המדינות ברחבי העולם.

עו"ד יוסי סיוון עורך דין סימן מסחר

“מעוניינים לרשום סימן מסחר? אנו ממליצים לערוך חיפוש סימן מסחר בטרם הגשת הבקשה”. פנו אלינו לקביעת פגישת ייעוץ

עו"ד יוסי סיוון עורך דין סימן מסחר עורך דין סימני מסחר 077-231-2126
עו"ד יוסי סיוון

“מישהו העתיק את סימן המסחר שלכם? מומלץ שלא לפנות למפר באופן עצמאי ! פנו אלינו מיד לקבלת ייעוץ”.

עו"ד יוסי סיוון עורך דין קניין רוחני 077-231-2126

סימני מסחר בישראל

מהו סימן מסחר? איזו הגנה כלולה  בסימן מסחר רשום? רישום סימן מסחר בישראל הינו תהליך המעוגן בפקודת סימני המסחר במסגרתו כל אדם יכול להיות זכאי לזכויות בלעדיות לשימוש בסימן מסחר או בשם מסחרי מסויים בכפוף לעמידה בקריטריונים שהוגדרו בחוק. לשם הבנת תהליך רישום סימן מסחר ראוי שנגדיר תחילה מהו סימן מסחר? קרא עוד

חיפוש סימן מסחר

בטרם הגשת בקשה לרישום סימן מסחר בישראל אנו ממליצים ללקוחותינו לבצע חיפוש סימן מסחר בפנקס סימני המסחר. חיפוש סימן מסחר הינו חיוני לאיתור סימנים שעלולים להכשיל את רישום הסימן המבוקש. קרא עוד

איך רושמים סימן מסחר? שאלות ותשובות?  

מהו סימן מסחר? איך רושמים סימן מסחר? איזו הגנה מעניק לנו סימן מסחר? קראו כאן  

רישום סימני מסחר ברחבי העולם

רוצים לרשום סימן מסחר בארה”ב? רוצים לחדור לשוק האירופי ולהגן על המותג שלכם במדינות האיחוד האירופי?  קראו כאן כיצד רושמים סימני מסחר ברחבי העולם.

ליצירת קשר עם עו”ד סיוון לפגישת ייעוץ או בכל שאלה בנושא פנה אלינו באמצעות טופס יצירת קשר.

חדשות ,עדכונים ומאמרים בתחום סימני המסחר