זכויות יוצרים

משרדנו עוסק במתן ייעוץ משפטי שוטף וייצוג בבתי משפט בתחום דיני זכויות היוצרים. אנו עוסקים בייעוץ משפטי בהפרת זכויות יוצרים, ייצוג תובעים ונתבעים. אנו מספקים שירותים משפטיים שוטפים לחברות, ארגונים, אמנים, מעצבים, סופרים, יוצרים, מוסיקאים, מחברים, מלחינים, מתכנתים וכו’.

משרדנו עוסק בייעוץ משפטי בתחום האופנה, צעצועים, יצירות אומנות, עיצובים, תוכנות מחשב ומולטימדיה, לרבות משחקי מחשב ותוכנות מסוגים שונים, צילומים, תמונות ויתר היצירות המוגנות בזכויות היוצרים. משרדנו מעניק ייצוג וליווי משפטי בהליכים משפטיים בנושא זכויות יוצרים, לרבות ייצוג משפטי בצווי מניעה, תביעות ויתר ההליכים המשפטיים.

במשרדנו תוכלו לקבל ייעוץ משפטי מקיף וכולל בכל הנוגע להגנת זכויות היוצרים על מגוון רחב של יצירות, ובכלל זה יצירות מוסיקליות, יצירות אומנות, תמונות, צילומים, תוכנות מחשב, אפליקציות, מוצרי אופנה ייחודיים, עיצובים גראפיים, סרטים, מחזות, הפקות, הצגות תיאטרון, ועוד.

במסגרת השירותים המקצועיים בתחום זכויות היוצרים אנו מבצעים רישום זכויות יוצרים בארה”ב, הפקדת זכויות יוצרים בישראל באמצעות חתימה על תצהירים מקוריים במשרדנו וכן ייעוץ שוטף ליזמים ובעלי זכויות בכל הנוגע להגנה ורישום זכויותיהם בישראל וברחבי העולם.

בתחום האינטרנט אנו עוסקים במתן ייעוץ משפטי צמוד בנושא דיני אינטרנט, הקמת אתרי אינטרנט, ניסוח הסכמי שותפות, ניסוח הסכמים עם מעצבים ומפתחי אתרים, ניסוח תקנוני שימוש באינטרנט, הגנת הפרטיות וליווי משפטי ומקצועי בכל ההיבטיים הקשורים לדיני אינטרנט הן בישראל והן במדינות נוספות ברחבי העולם.

“יצרתם יצירה מקורית? שמרו אותה על קובץ מחשב ופנו אלינו מיד לקבלת ייעוץ משפטי איך להגן על היצירה”

עו"ד יוסי סיוון
עו"ד יוסי סיוון עורך דין קניין רוחני 077-231-2126

מהי זכות יוצרים?

זכות היוצרים הינה זכות בלעדית המוענקת ליוצר של יצירה מקורית, אשר במסגרתה ניתנת ליוצר הזכות לבלעדיות ביחס לשימוש ביצירתו.

חוק זכות יוצרים התשס”ח 2007  מפרט מהן אגד הזכויות הכלולות בזכות היוצרים, כאשר לבעל זכות היוצרים נתונות הזכויות הבאות:

  • הזכות להעתיק את היצירה המקורית
  • הזכות לפרסם את היצירה המקורית
  • הזכות לבצע באופן פומבי את היצירה המקורית
  • הזכות לשדר את היצירה המקורית
  • הזכות להעמיד את היצירה לרשות הציבור המקורית
  • הזכות לעשות יצירה נגזרת של היצירה המקורית
  • הזכות להשכיר את היצירה המקורית

בעל זכויות היוצרים החושף את יצירתו בפומבי מקבל בתמורה את אגד הזכויות הללו למשך תקופה של 70 שנה לאחר מות היוצר (כאשר בחלק מן היצירות 50 שנה ממועד יצירת היצירה). זכות היוצרים הכוללת כאמור את אגד הזכויות שפורטו לעיל מורכבת משתי זכויות עיקריות:

  • הזכות הכלכלית
  • הזכות המוסרית

הזכות הכלכלית

זכות יוצרים הינה למעשה זכות כלכלית לבלעדיות בכל שימוש ביצירה המקורית, כאשר זכות זו כוללת גם את הזכויות הנילוות לאכוף את הבלעדיות, לגבות תמלוגים בעבור שימוש ביצירה, להשכיר את היצירה, לתת רישיונות, למכור אותה כנגד תמורה כספית או לגבות תשלומים עבור כל שימוש שהוא. זוהי הזכות החומרית המעודדת ומעניקה תמריצים ליוצרים ליצור יצירות חדשות ומקוריות במטרה להעשיר את מגוון היצירות הקיימות בעולם לתועלת התרבות האנושית.

הזכות המוסרית

הזכות המוסרית הינה זכותו של היוצר כי יצירתו תיקרא על שמו (בהיקף ובמידה הראויים) וכי לא ייעשה ביצירה כל שינוי הפוגם בה או בכבודו של היוצר.

במידה והנך מעוניין בייעוץ בנושא זכויות יוצרים אנו ממליצים לעיין תחילה במאמרים הנבחרים בתחום זה המוצגים באתר:

זכויות יוצרים שאלות ותשובות

זכויות יוצרים בפורמט טלויזיוני

שמירת זכויות יוצרים – הפקדת זכויות יוצרים באמצעות תצהיר חתום ומאומת על ידי עורך דין 

מאמרים, חדשות ועדכונים בתחום זכויות היוצרים