אמזון

רישום סימן מסחר אמאזון Amazon Brand Registry

אם אתם סוחרים באמזון (Amazon) אתם בוודאי מכירים את התופעה של חיקויים וזיופים של מוצרים שונים. סוחרים רבים המשיקים מוצרים באמזון, מגלים עד מהרה, כי המוצרים הייחודיים שלהם מועתקים מידי פעם על ידי גורמים שונים ברשת. המוצרים המועתקים נמכרים במחירים זולים ביותר תוך פגיעה קשה ביותר בהיקפי המכירות שלהם. ישנם סוחרים שהיקף העסקאות שלהם התרסק בעקבות תופעת החיקויים ברשת והיו כאלו אף שנאלצו להשיק את המוצר שלהם תחת מותג חדש בעקבות תופעת החיקויים, דבר שהסב להם הוצאות כספיות משמעותיות.

מהו AMAZON BRNAD REGISTRY?

במאי 2017 יצאה אמאזון עם תוכנית חדשנית שנועדה להתמודד עם תופעת הזיופים. תוכנית זו נקראת בשם Brand Registry . זוהי תוכנית חדשנית של אמזון המאפשרת לכם שליטה טובה יותר על אופן הפצת המוצרים שלכם במרחבי שוק המסחר האלקטרוני של אמזון, מניעת שימוש לרעה במילות מפתח, שמירה על בלעדיות במותג ויכולת טובה יותר במאבק נגד זיופים והעתקות. תוכנית ה- Brand Registry מעניקה יכולת טובה יותר לאתר תכנים ותצוגות ויזואליות של החנות שלכם באמאזון. התוכנית מאפשרת לכם להסיר תכנים ומוצרים הנחשדים כמפרים את זכויותיכם במותג הייחודי שלכם. תוכנית זו מאפשרת לצרכנים הפוטנציאלים שלכם לאתר את המוצרים שלכם בצורה טובה יותר במנוע החיפוש של אמזון באופן שהמוצרים שלכם יופיעו בעמודים הראשונים של תוצאות החיפוש.

AMAZON BRNAD REGISTRY היא תוכנית ייחודית של אמאזון המזהה את החנות שלכם כמותג רשמי המשווק באמאזון ולכך ישנן יתרונות רבים.

במידה ותיכללו בתוכנית תוכלו ליהנות בין היתר מההטבות הבאות:

  1. להגן על החנות שלכם מפני חיקויים וזייפנים ולהסיר חנויות אחרות המפרות את הזכויות שלכם באמצעות פניה לאמאזון כבעלי מותג רשמי.
  2. תוכלו לקבוע כיצד ייראו המוצרים שלכם ואף למנוע מצדדים שלישיים מלפרסם את המוצרים שלכם שלא באופן שבו הנכם קובעים.
  3. הגדלת החשיפה לקהל המשתמשים והגדלת המכירות באמצעות דירוג טוב יותר בחיפושים.
  4. קבלת גישה לנתונים ומידע אודות החנות שלכם והעסקאות שבוצעו.
  5. תוכלו לגלות אילו חנויות עושות שימוש בלוגו או בסימן המסחרי שלכם ללא רשותכם בצורה מהירה ויעילה יותר.
  6. תוכלו להופיע בחיפושים ולפרסם את המוצרים שלכם באמצעות הצגת המותג שלכם כפרסומת.
  7. אישור פרסומות למותג או לחנות שלכם באופן מהיר ויעיל יותר.

באופן עקרוני, על מנת להירשם לתוכנית ה- Brand Registry באמזון עליכם להראות, כי הינכם בעלים של מותג רשום, והכוונה היא להראות כי הנכם בעלי סימן מסחר רשום בארה”ב או ברשימה של מדינות ספציפיות הכלולות בהנחיות של אמזון המשתנות מעת לעת. שימו לב כי ייתכן ויהיו שינויים במדיניות אמאזון וניתן יהיה להיכנס לתוכנית אף ללא סימן רשום, (כלומר די בהגשת בקשה) יש להתעדכן איתנו מעת לעת. 

התנאי הראשון הוא הוכחת קיומו של סימן מסחר רשום בבעלותכם בכל אחת מהמדינות המפורטות להלן (אלא אם בחרתם במסלול המהיר ראו הסבר למטה). 

ארה”ב, קנדה, מקסיקו, ברזיל ,אנגליה, גרמניה, צרפת, איטליה, ספרד, יפן, הודו, אוסטרליה. לשם כך עליכם לפנות לעורך דין קניין רוחני, המתמחה ברישום סימני מסחר ברחבי העולם ולשכור את שירותיו לצורך רישום סימן המסחר בבעלותכם.

הורד (1)

בדרך כלל מומלץ להגיש בקשה לסימן מסחר רשום במדינה הרלוונטית שבה היקף המכירות שלכם הוא המשמעותי ביותר. מרבית הסוחרים רושמים סימן מסחר בארה”ב, שבה נמצא קהל המשתמשים הגדול ביותר. אמאזון דורשת סימן מסחר רשום או בארה”ב או באחת מהמדינות הנ”ל.  כיום קרוב ל- 60,000 סוחרים רשומים ב- Brand Registry. על מנת לבחון האם אתם עומדים בקריטריונים של תוכנית  ה- Brand Registry עליכם לבדוק בקישור הבא .

amazon-logo-700x394

איך נרשמים לתוכנית AMAZON BRNAD REGISTRY ?

כדי להיכלל בתוכנית AMAZON BRNAD REGISTRY אתם חייבים לרשום סימן מסחר ולספק לאמאזון מידע אודות סימן המסחר שלכם. חשוב לדעת שבכל הנוגע לרישום סימן מסחר לצורך תוכנית ה- AMAZON BRNAD REGISTRY ישנן שלושה מסלולים עיקריים שבמסגרתם תוכלו לרשום את סימן המסחר ולהנות מההטבות המוענקות על ידי אמזון במסגרת תוכנית ה AMAZON BRNAD REGISTRY :

המסלול הראשון – STANDARD TRADEMARK FILING

במסגרת מסלול זה אנו נגיש עבורכם את הבקשה לרישום סימן מסחר בארה”ב ובסיומו של הליך הבחינה שיכול לקחת בין 8 חודשים לשנה וחצי (תלוי בסימן, במורכבות ובדו”ח הבחינה) במידה והסימן יאושר תקבלו תעודת רישום. את המספר הסידורי של הסימן הרשום תוכלו לספק לאמזון ורק אז תוכלו להיכלל בתוכנית ה- AMAZON BRNAD REGISTRY. כלומר, תוכלו להיכלל בתוכנית רק לאחר שתקבלו מספר סידורי של סימן מסחר רשום בארה”ב.

חסרונות:

תהליך הבחינה בארה”ב הינו ארוך, מורכב ודורש מיומנות וידע רב. תהליך הבחינה יכול לקחת בין שמונה חודשים לשנה וחצי ואף יותר, תלוי בסימן ובמורכבותו. לצורך קבלה לתוכנית AMAZON BRNAD REGISTRY אתם חייבים לספק לאמאזון מספר סידורי של סימן מסחרי רשום, לא מספר סידורי של בקשה. לכן, החיסרון העיקרי של מסלול זה הינו שתיאלצו להמתין עד לקבלת סימן מסחרי רשום בארה”ב. 

יתרונות:

מסלול זה הינו אומנם איטי יותר, אך בטוח יותר, עלותו נמוכה יותר ולא תחויבו לעבוד מול משרדים שאמאזון מחייבת אתכם (ראו במסלול השלישי).

מעוניינים במסלול זה? צרו קשר ונגיש עבורכם את הבקשה בתוך 48 שעות.  

שימו לב כי ייתכן ויהיו שינויים במדיניות אמאזון וניתן יהיה להיכנס לתוכנית אף ללא סימן רשום, (כלומר די בהגשת בקשה) יש להתעדכן איתנו מעת לעת. 

 המסלול השני – ALTERNATIVE TRADEMARK REGISTRATION  

במסגרת מסלול זה אנו נגיש עבורכם בקשה לרישום סימן מסחר באחת מהמדינות הכלולות בהנחיות של אמאזון, בחלק מהמדינות תהליך הרישום הוא פשוט ומהיר יותר מאשר בארה”ב. המדינות הכלולות הינן ברזיל, קנדה, מקסיקו, אוסטרליה, הודו, יפן, צרפת, גרמניה, איטליה, טורקיה, סינגפור, אנגלי, האיחוד האירופי ו- UAE. בסיום תהליך הרישום תוכלו לקבל מספר סידורי של סימן רשום מכל אחת מהמדינות ולספק אותו לאמאזון, שאז תוכלו להיכלל בתוכנית  AMAZON BRNAD REGISTRY.

יתרונות:

תוכלו לקבל סימן רשום מהר יותר מאשר במסלול הסטנדרטי. בחלק מהמדינות ניתן לקבל סימן רשום בתום 4-6 חודשים במידה ואין השגות או התנגדויות.

חסרונות:

עלות המסלול יקרה יותר והיא אינה מהווה תחליף לסימן מסחר בארה”ב. הסימן הרשום שתקבלו מכל אחת מהמדינות האלו לא יספק לכם הגנה מפני חיקויים וזיופים בארה”ב, שוק הקניה מהגדולים בעולם וגם לא באף אחת מהמדינות שבהם לא רשמתם את הסימן.

מעוניינים במסלול זה?  צרו קשר ונגיש עבורכם את הבקשה בתוך 48 שעות. 

שימו לב כי ייתכן ויהיו שינויים במדיניות אמאזון, יש להתעדכן איתנו מעת לעת. נא לא להסתמך על האמור במאמר זה ללא היוועצות ספציפית לגבי כל מקרה ומקרה. 

המסלול השלישי – AMAZON IP ACCELERATOR  – המסלול המהיר

הייחוד במסלול זה הינו המהירות שבה תוכלו להיכלל בתוכנית ה- AMAZON BRNAD REGISTRY.  בעוד שבמסלול הראשון STANDARD TRADEMARK FILING  תיאלצו לחכות עד שתקבלו סימן מסחר רשום בארה”ב כדי להיכלל בתוכנית, הרי שבמסלול זה, די בהגשת בקשה לרישום סימן מסחר בארה”ב בלבד והעברת המספר הסידורי של הבקשה לרישום סימן מסחר בארה”ב לאמאזון, כדי שתוכלו להיכלל בתוכנית. כלומר במסלול זה תוכלו להיכלל בתוכנית באופן מיידי.

Amazon-IP-Accelerator-logo

יתרונות:

במסלול זה תוכלו להיכלל במסלול בתוכנית  AMAZON BRNAD REGISTRY מיד לאחר הגשת הבקשה ולא תצטרכו להמתין עד לרישום סימן המסחר בארה”ב. במידה ואתם מתכוונים להשקיע כספים רבים בהשקת החנות שלכם מוטב לבחור במסלול זה כדי לקדם את המוצרים שלכם בחנות. במידה ואתם חנות קטנה בעלי תקציב קטן, לא בטוח שכדאי לכם לבחור במסלול זה.

חסרונות:

אחד החסרונות העיקריים במסלול זה הינו החובה לעבוד מול אחד מ- 11 משרדי עורכי דין בארה”ב בלבד. אמאזון מחייבת את בעלי החנות לרשום את סימן המסחר אך ורק באמצעות אחד ממשרדי עורכי הדין שנמצאים ברשימה. החסרונות לכך הם רבים: תתקשו מאוד לעבוד מול משרדים אלו ישירות, מדובר בשפה מקצועית מורכבת ביותר, במונחים מקצועיים שאינכם מכירים וקרוב לוודאי שתתקלו בקשיים לרבות קושי בהערכת העלויות הצפויות לכל אורך תהליך הבחינה. זכרו, תעריפי שכר הטרחה במשרדים אמריקאים עלולים להגיע למאות דולרים לשעה. כמו כן, משרדים אלו הם משרדים אמריקאים בלבד שמגישים בקשות בארה”ב וככל ששווקי היעד שלכם מצויים גם במדינות אחרות תצטרכו לשכור את שירותיהם של עורכי דין ממדינות נוספות לצורך רישום הסימן שלכם במדינות אלו.

על כן, במידה ובחרתם במסלול זה מומלץ מאוד לעשות כן באמצעות משרד עורכי דין ישראלי המתמחה בסימני מסחר שיוכל לספק לכם את השירות, הייעוץ וההכוונה בכל רגע נתון ולייעל את ההשקעה והזמן הדרושים לצורך השלמת תהליך הבחינה. משרדנו מתמחה ברישום סימני מסחר בארה”ב ואנו נאפשר לכם להשלים את רישום סימן המסחר בארה”ב במסלול זה בצורה המהירה והיעילה ביותר, ללא כאבי ראש מיותרים.

מסלול זה הינו באופן עקרוני יקר יותר ועליכם להביא זאת בחשבון במסגרת השיקולים שלכם. 

מעוניינים במסלול מהיר זה ? צרו קשר ונגיש את הבקשה עבורכם בתוך 48 שעות. 

שימו לב כי ייתכן ויהיו שינויים במדיניות אמאזון, יש להתעדכן איתנו מעת לעת.

 

 

רשם סימני המסחר בישראל

רישום סימן מסחר – רק באמצעות משרד המתמחה בכך

בניגוד לדיעה הרווחת, רישום סימן מסחר אינו פעולה טכנית שכל אחד יכול לעשות בעצמו, אלא פעולה משפטית מהותית הדורשת ידע, ניסיון ומומחיות. מומלץ מאוד שלא לנסות לרשום את סימן המסחר לבדכם (בחלק מן המדינות אף לא תוכלו לעשות זאת ללא סיוע מקצועי). רישום סימן מסחר הינו פעולה שיש בה כדי להשפיע על הזכויות המסחריות שלכם במרחב המסחרי של אמזון ועל כן כישלון או טעות כלשהי עלולה להשפיע גם על ביצועי המסחר שלכם.

אנו מתמחים ברישום סימני מסחר ברחבי העולם מזה יותר מ- 17 שנה ונציגינו המקומיים בכל רחבי העולם מומחים ברישום סימני מסחר בכל מדינה ומדינה, החל משלב הגשת הבקשה ועד לקבלת התעודה הרשמית.

מעוניינים לרשום סימן מסחר באמזון? פנו אלינו בטלפון 08-6197090 או באמצעות דף יצירת קשר.

שימו לב כי ייתכן ויהיו שינויים במדיניות אמאזון, יש להתעדכן איתנו מעת לעת. נא לא להסתמך על האמור במאמר זה ללא היוועצות ספציפית לגבי כל מקרה ומקרה. אין באמור משום ייעוץ משפטי כלשהו מדובר במאמר התרשמותי בלבד.