קניין רוחני 

משרדנו מתמחה במגוון רחב של נושאים בתחום הקניין הרוחני ובכלל זה זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, מדגמים, עוולות מסחריות, סודות מסחריים, גניבת עין, זכויות מבצעים ומשדרים וכו’. אנו מייצגים תובעים ונתבעים בבתי המשפט ובערכאות רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, בהליכי ליטיגציה, התנגדויות לסימני מסחר, צווי מניעה זמניים ותביעות כספיות. משרדנו זכה בהחלטות בעלות חשיבות רבה בתחום הקניין הרוחני (ראו פרסומים) וחיבר מאמרים ייחודיים שחלקם צוטטו על ידי רשם הפטנטים, בתי המשפט המחוזי ובית המשפט העליון וחלקם פורסמו במגאזינים כלכלייים נחשבים ביותר. להרחבה אודות המשרד לחץ כאן.


מעוניין בפגישת ייעוץ? פנה אלינו בטלפון 077-231-2126 ונשמח לעמוד לרשותך.

מהו קניין רוחני?

קניין הרוחני הנו שם כולל לאגד של זכויות בלתי מוחשיות, חלקן רשומות וחלקן בלתי רשומות, המקנות לבעליהן זכויות מונופולין בעלות יתרונות  תחרותיים משמעותיים.

קניין רוחני כולל את הזכויות הבאות:

א. זכויות יוצרים – דיני זכויות היוצרים מעניקים הגנה על אופן הביטוי של רעיונות מקוריים, הגנה על יצירות אומנותיות, מוסיקליות, דרמטיות וספרותיות וכן תקליט.

ב. סימני מסחר – דיני סימני המסחר מעניקים הגנה על מילים, סימנים, דמויות או סימנים המצביעים על מקור המוצרים או השירותים.

ג. פטנטים – הגנה על אמצאות שיש בהן משום חדשנות והתקדמות המצאתית.

ד. מדגמים – דיני המדגמים מעניקים הגנה על קווי צורה, עיצוב, או דמות של המוצר. בדרך כלל מדובר במוצרים תעשיתיים.

ה. עוולות מסחריות – חוק עוולות מסחריות מגן על מוניטין של בעל העסק במוצריו או בשירותיו.

ו. זכויות מטפחים – חוק זכויות מטפחים מעניק הגנה על זכויות פיתוח זני צמחים.

ז. זכויות מבצעים ומשדרים – הגנה על זכויות האומנים המבצעים ומשדרים את הופעותיהם

מהו עו”ד קניין רוחני?

עו”ד קניין רוחני הוא עו”ד המתמחה בתחום הקניין הרוחני. תחום הקניין הרוחני הינו תחום מורכב הדורש מומחיות ספציפית בדיני הקניין הרוחני הרלוונטים לא רק בישראל אל גם במדינות רבות ברחבי העולם וכן  בפסקי דין, בהחלטות ובחוזרי רשם הפטנטים וסימני המסחר.

תפקידו של עורך דין קניין רוחני הוא לסייע במתן הגנה טובה יותר עבור נכסי הקניין הרוחני של הלקוח וכן לדעת לייצג את הלקוח בפני ערכאות שיפוטיות שונות בסוגיות מגוונות בתחום הקניין הרוחני בצורה המקצועית והטובה ביותר שניתן בנסיבות הספציפיות של המקרה.

עו”ד קניין רוחני הינו עו”ד הבקיא בפסקי הדין השוטפים הניתנים מעת לעת בתחום הקניין הרוחני, לרבות החלטות של בתי המשפט וכן של רשם סימני המסחר בתחום הפטנטים, סימני המסחר, מדגמים, המצאות שירות וכד’.

עו”ד קניין רוחני הינו עו”ד בעל ידע ספציפי בתחום הגנה על יצירות, סימנים מסחריים, המצאות, תוכנות מחשב, טכנולוגיה, מידע, אתרי אינטרנט, תוכן, וכל יצירה אחרת.

תחום הקניין הרוחני כולל בין היתר רישום ואכיפה של זכויות, הגנה על טכנולוגיות, יצירות, מוצרים ומותגים וכן הגנה על סודות מסחריים וייעוץ משפטי שוטף בתחום ייחודי זה.

משרדנו מספק שירותים משפטיים בתחום הקניין הרוחני תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים וצוות חקירות מיומן לגילוי הפרות זכויות בתחום בקניין רוחני. עו”ד יוסי סיוון הנו עו”ד קניין רוחני בעל ניסיון רב מהמשרדים הגדולים בישראל והנו בעל הצלחות מוכחות בשטח.

הינכם מוזמנים לפנות לעו”ד יוסי סיוון בכל שאלה או בעיה בטלפון 077-231-2126 או באמצעות צור קשר.

מאמרים, חדשות ועדכונים בתחום הקניין הרוחני