איזי תמונה

זכייה בהליך התנגדות לסימן מסחר : האם יש חשש להטעיה בין EZPUT ל- EZ ?

אנו שמחים לבשר לכם כי משרדנו זכה לאחרונה בהחלטה חשובה בהליך התנגדות לסימן מסחר ברשם הפטנטים וסימני המסחר.

וזה סיפור המקרה:

משרדנו מייצג חברה העוסקת בתחום ייצור ושיווק התקנים לטלפונים ניידים חכמים, טאבלטים כגון חצובות וכו’ תחת המותג EZ PUT.

חברת EZ PUT הגישה לרשם סימני המסחר בקשה לרישום סימן מסחר מעוצב (הסימן שבצד ימין) בתחום ההתקנים לטלפונים ניידים על מנת להגן על המותג שלה.

הזמר הראפר איזי הגיש התנגדות לרישום סימן המסחר של חברת EZ put וטען שהסימן המבוקש דומה עד כדי הטעייה לסימנו הרשום (מצד שמאל) בתחום ההופעות המוסיקליות, כי הסימן שלו מוכר היטב בישראל וכי הסימן של חברת EZ PUT מעודד תחרות בלתי הוגנת והוגש בחוסר תום לב ועל כן אינו כשיר לרישום.

חברת EZ PUT פנתה אלינו וניהלנו בשמה הליך התנגדות במלואו.

הצדדים הגישו ראיות ונערכו סיכומים בעל פה באמצעות הזום בשל מגבלות הקורונה.

בהחלטה חשובה מאוד קיבל רשם סימני המסחר את טענות משרדנו במלואן וקבע, כי אין כל חשש להטעייה בין הסימנים, לא במבחן המראה, לא במבחן הצליל ולא ביתר המבחנים המקובלים בפסיקה.

כמו כן קיבל רשם סימני המסחר את טענותינו, כי הזמר לא הוכיח שסימנו מוכר היטב בישראל ועל כן אינו זכאי להגנה הרחבה לה הוא טוען.

הזמר הגיש במסגרת ראיותיו צילומים של מוצרי מרצ’נדייס (כובעים) ואולם רשם סימני המסחר קיבל את טענותינו, בהתבסס על ההחלטה בעניין ההתנגדות של חברת מטאליקה המפורסמת, לפיהם מוצרי מרצ’נדייס, אינם מהווים הוכחות לשימוש בסימן מסחר ואין בהם כדי להצביע על כך, שבעיני הצרכן הסימן משויך למוסיקאי מעבר לתחום שבו נרשם הסימן (הופעות מוסיקליות):

“אדם הרוכש חולצה עם תדפיס של להקת Metallica אינו עושה כך משום שסימני הלהקה מעידים עבורו על איכות החולצה או על מקורה, אלא על מנת להציג את סמלי הלהקה על חזהו כמסר תרבותי וכאות להעדפותיו המוזיקליות”

כלומר, מוצרי מרצ’נדייס כשלעצמם, שנועדו לפאר את שמו של הזמר, אינם הוכחה לשימוש בסימן מסחר מעבר לתחום ההופעות המוסיקליות.

כמו כן קיבל רשם סימני המסחר את טענותינו כי חברת EZ PUT בחרה בסימנה בתום לב וללא כל קשר לסימן המתנגד.

בסופו של דבר דחה רשם סימני המסחר את ההתנגדות של הראפר איזי וקיבל את הבקשה לרישום סימן המסחר של חברת EZ PUT וכן חייב את הזמר בהוצאות בסך 15,000 ₪.

רוצים להגן על המותג שלכם? מעוניינים לשמוע עוד על המקרה ועל תיקים דומים אחרים שבהם אנו מייצגים? פנו אלינו.